ДФЗ одобри 44 проекта по ПРСР на обща стойност 55,2 млн. лв

Златко Златков
Златко Златков
2 Минути

Инвестиционните предложения са по мерки 121 „Модернизиране на земеделските стопанства, 226 “Възстановяване на горския потенциал и въвеждане на превантивни дейности”, 313 „Насърчаване на туристическите дейности”, 321 „Основни услуги за населението и икономиката в селските райони“, 322 „Обновяване и развитие на населените места”. Това съобщиха от пресцентъра на Държавен фонд „Земеделие”. Те ще бъдат подкрепени с 55,2 млн. лв. по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР).

По мярка 121 фонд „Земеделие” одобри три проекта, които ще получат над 590 хил. лв. Единият е за реконструкция на помещения за отглеждане на прасета, другият предвижда създаване на 43 дка насаждения от череши, а третият е за купуване на земеделска техника, капково напояване и сондажен кладенец за отглеждането на 238 дка бадеми. По Мярка 226 е одобрен общински проект за реконструкция и изграждане на съоръжения за гасене на пожари – над 290 хил. лв. Две инвестиционни предложения на сдружения и четири на общини ще бъдат подкрепени с 2,1 млн. лв. по мярка 313. Те предвиждат създаване на постоянна изложба на местно етнографско и културно наследство и експонирането му с компютърните технологии, изграждането на спортни пътеки и спортно-туристически атракции, реконструкция на еко пътеки, купуването на сцена и оборудване към нея.

Други 25 проекта ще получат над 47 млн. лв. по мярка 321. Повечето от тях са общински и предвиждат изграждане и реконструкция на водопроводни мрежи и пречиствателни станции за отпадни води. С друга част от средствата читалища ще обновят материалната си база и създадат културни мобилни центрове. С пари по мярката ще бъдат финансирани и инвестициите на две сдружения с нестопанска цел в изграждане на център за предоставяне на информационни и комуникационни услуги и в младежки център. По Мярка 322 са подкрепени седем проекта за реконструкция и модернизация на читалища и един за ремонт на църквата Св. Вмчк. Теодор Тирон в град Летница. Те ще получат 5,1 млн. лева.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Златко Златков администрира agrozona.bg между 2012 и 2015 година. В неговия профил ще откриете някои публикации на нашите автори в този период сред които Светлана Трифоновска, Марта Йонкова, Анета Стефанова, Диляна Хараланова, Лилия Александрова, Петър Лазов, Георги Джендов и други

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама