Светът трябва да се научи да живее в среда на птичи грип

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
2 Минути
птици
В още 7 птицеферми в Белгия е открит фипронил

Птичият грип се разпространява почти навсякъде по света и тъй като е вероятно в близко бъдеще да не бъде победен, светът трябва да се научи да съжителства с тази болест. Това коментира президентът на Американския съвет за износ на птици и яйца (USAPEEC) Джеймс Сумнър , предава РИА Новости.

“Смятам, че светът започва да разбира по-добре птичия грип и факта, че трябва да живее с него. Болестта започва да се разпространява по целия свят, с изключение на Южна Америка”, каза Сумнър, по време на панелната сесия на Международната изложба за птици и свине  SIAVS 2017. Ръководителят на USAPEEC припомни, че американските производители по време на избухването на инфлуенца по птиците през 2015 г. загубиха 4,2 милиарда долара – довели до най-големите загуби в историята.

Тази сума обаче не включва разходите за борба с болестта. “Производството на бройлери претърпя най-големите загуби, въпреки че не сме имали случаи на откриване на инфлуенца по птиците при пилета – открихме я в пуйки и яйца”, каза Сумнер. Загубите са свързани не само с намаляването на износа, но и с вътрешния американски пазар.

Според Съвета, поради ограничения на износа птичият сектор в САЩ е загубил 1,292 милиарда долара (включително производството на бройлери – 1,157 милиарда).

Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА