„Зелени дни“ разкриват възможностите за туризъм в природните паркове

Три природни парка ще бъдат представени на започващия утре в столицата фестивал „Зелени дни“. Това са Природен парк “Врачански Балкан”, „Българка“ и „Русенски Лом“ към Изпълнителна агенция по горите, съобщават от агенцията.
Представители на парковите дирекции ще разкажат на посетителите какви са възможностите както за туризъм в защитените територии, така и за организиране на образователни дейности с младежи и доброволци. В неделя, от 11 ч. сутринта е предвидено работно ателие с образователна цел, което ще премине под знака на темата „На среща с лешоядите”.
Мястото на провеждане на фестивала е в пространството между Народния театър и площад „Александър Батенберг“ и ще продължи до 2-и октомври.
Фестивалът „Зелени дни“ има за цел да популяризира екологичния и селския туризъм, чистите храни и биологичната козметика, както и да стимулира биопроизводството като цяло.