Дървосъхраняващи и дървообработващи обекти затварят врати поради невъзможност да осигурят видеонаблюдение

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Три заявления за прекратяване на дейността са постъпили в регионалната дирекция по горите в Кюстендил от собственици на обекти за добив и преработване на дървесина. Това е станало заради въведеното изискване за монтиране на устройства за видеонаблюдение, съобщи директорът инженер Здравчо Тодоров за БНР. Тези обекти са на места, докъдето няма електрификация, затова и не могат да се поставят видеокамери.

На територията на областите Кюстендил и Перник са  регистрирани около 240 дървосъхраняващи и дървообработващи обекти. Тези, които  са на отдалечени места, без ток и инфраструктура, вероятно ще се откажат и ще затворят.  Монтирането на видеокамери излиза около 1000 лева, казаха работници в сектора.  До 15 февруари, докогато е удължен срокът, повечето ще поставят устройствата за  видеонаблюдение на складовете за дървесина. Десетки са вече подадените  заявления за това, както и за поставянето на джипиес системи на регистрираните  120 камиона за извозване на дървесина в двата региона, каза инженер Тодоров.

Заради дебелия сняг и продължителните студове след Нова  Година дърводобив в района не се прави. Складовете и пунктовете за дърва за  огрев в Кюстендил и другите градове са пълни. Цените обаче са по-високи, като в  някои пунктове нарязаните са по 100 лева за кубик.

Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА