Декларациите за такси за ползвани водни обеми се подават до 31-и януари

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
2 Минути

Декларациите за дължимите такси и ползваните водни обеми се подават до края на януари, а до края на март се заплащат дължимите такси за водовземане и ползване на воден обект, съобщават от пресцентъра на Министерството на околната среда и водите.

Крайният срок за плащане на таксите за водовземане и/или за ползване на воден обект за изминалата 2015 г. и за представяне от водоползвателите на доклади по Закона за водите за изпълнението на условията в издадените им разрешителни е 31-и март 2016 г.

Размерът на таксата се определя съгласно Тарифа за таксите за водовземане, за ползване на воден обект и за замърсяване.

Съгласно чл.194 “б” от Закона за водите, титулярите на издадени разрешителни представят ежегодно до 31-и януари в съответната басейнова дирекция декларации, в които се включва информация за дължимата такса и ползваните водни обеми, уточняват от министерството. В декларациите се вписват данни, съгласно условията, заложени в съответното разрешително и размерите на съответните такси, посочени в цитираната тарифа.

Заплащането на таксите се извършва само по банков път по сметката на съответната Басейнова дирекция като в платежните документи задължително се изписва номерът на разрешителното, периодът за който се отнася плащането и че е такса по Закона за водите, посочват от МОСВ.

Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама