Corteva Agriscience: 100 години иновации срещат вашите очаквания

Агрозона
Агрозона
4 Минути

2026 година е юбилейната година на Pioneer®

100 години Pioneer®, компанията е основана през 1926 година от Хенри Уолъс – министър на земеделието на САЩ (1933–1940) и вицепрезидент на САЩ (1941–1945) в екипа на президента Франклин Делано Рузвелт (1933–1945).

100 години са голям, но и малък период. Вече 100 години марката Pioneer е лидер и двигател на иновациите при селекцията на царевица – царицата на културите.

Вече 100 години хибридите царевица Pioneer се отглеждат ежегодно на милиони декари. Много земеделски производители от целия свят, включително от България, се доверяват на хибридите царевица Pioneer. Неслучайно последният световен рекорд за добив на зърно от декар царевица се държи от хибрид на Pioneer, постигнат през 2023 година в САЩ. Положителната тенденция на развитие и внедряване на нови продукти на Corteva Agriscience™ и нейната марка Pioneer, адаптирани към променящите се агроклиматични условия, продължава с пълна сила.

Успоредно със 100-годишния юбилей на Pioneer, честваме 30 години от внедряването на първите хибриди слънчоглед (Еладил, Одил, Нибил) и 20 години от внедряването на първите хибриди рапица (PR45D01, PR45D03, PR45D04) на марката в България. За този 30-годишен период, от 1995 година до сега, в България Pioneer постигна забележителни резултати благодарение на ефективната внедрителска дейност на нови високодобивни хибриди.

Успехите на фирмата се дължат на хората, които положиха основите й в България – Чавдар Дочев, Мария Тодорова, Антоанета Ганчева, Иван Костадинов, Нури Мутиш и Здравко Босев. От началото на 2000 година насам всички новопостъпили колеги също дадоха своя принос за постиженията на фирмата, включително в селекцията на нови хибриди слънчоглед, благодарение на колегата селекционер Нено Ненов.

За този период Pioneer се доказа като иновативна фирма и доверен партньор на земеделците с предложенията си в генетиката при царевица, слънчоглед и рапица, решенията за растителна защита и биологичните продукти.

На вашето внимание през юбилейната 2026 година предлагаме най-новите хибриди царевица (P7737**, P8436**, P9255**, P9244**, P92841 P00199**, P997**, P09518) и хибриди слънчоглед (P64LE280*, P64HE233*, P64LE218*, P64LP430*, P64LE800), решения за растителна защита, биостимулатори и проверена информация относно отглеждането на тези две култури.

Тази и допълнителна информация може да получите от нашите регионални агрономи, които ще ви дават най-точни, обективни и безпристрастни практически съвети.

Уважаеми колеги земеделци,

За нас, екипът наCorteva Agriscience™, винаги е удоволствие да работим с всеки един от вас.

На всички земеделци, които ни се доверяват от много години, благодарим искрено за доверието, което демонстрират към фирма Corteva Agriscience™ и нейните продукти.

А колегите, които не са ползвали наши продукти – опитайте и наистина ще останете доволни.

Доброто партньорство винаги създава добри резултати от съвместната работа. Заедно винаги ще успеем.

Пожелаваме ви през юбилейната за Pioneer® 2026 година да имате пълни хамбари с хубаво и качествено зърно, произведено от вас!

Екипът на Corteva Agriscience™

* хибрид с нов ген за генетическа устойчивост на мана по слънчогледа
** хибрид от продуктовата линия Optimum® AQUAmax® при царевица

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Агрозона
Agrozona.bg e информационен сайт, който представя последните новини и анализи в сектор „Земеделие”, Хранително-вкусовата промишленост и предприемачество в селските райони. Тук ще откриете полезна информация, свързана с възможностите за национално и европейско финансиране на българските фермери, промени в българското и европейското законодателство и тенденциите в селското стопанство в България, Европейския съюз и по света.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама