Най-много са проверките в горите в Пазарджик, най-малко – в Кюстендил

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
1 Минути

4049 проверки в горите са извършени за период от 1 седмица

За периода от 14 до 20 юни горските служители към Изпълнителната агенция по горите са извършили общо 4049 проверки в различни райони от страната. Като резултат от проведения контрол са съставени 82 акта за нарушаване разпоредбите към Закона за горите (ЗГ), задържани са малко над 16 куб.м. дървесина и 2 МПС, съобщиха от ИАГ.

Най- много са извършнетие проверки на територията на гр. Пазарджик – 626 броя за седмица. На второ място в Пловдив с 427 проверки и Бургас на трето с 336.

Най- малко са извършените проверки в горите в Кюстендилско – 115 на брой, следват Велико Търново със 120 и Берковица със 124 проверки за седем дни.

Седмица по – рано горските служители са извършили 4350 проверки, в резултат на които са съставени  общо 78 констативни протокола и 93 акта за установени нарушения, като 74 от тях са по Закона за горите и един по Закона за рибарството и аквакултурите.

От ИАГ предупреждават, че засиления контрол в горите продължава.


Варна, гори, Agrozona.bgДо 70% обезлистване на широколистните гори във Варненско, констатират горските

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама