В извънредното положение заради COVID–19: Остават проверките свързани с финансирането на стопанствата

Лилия Александрова
Лилия Александрова
2 Минути

Проверките на място в земеделските стопанства, относно схемите и мерките, администрирани от Държавен фонд „Земеделие“ и Министерство на земеделието, храните и горите, ще продължат да се извършват и в условията на пандемията от COVID–19, защото по този начин се гарантира подпомагането на земеделските производители. При извършването им ще бъдат спазени изискванията на здравните власти, обявиха от Министерство на земеделието и храните.

Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ) отложи извършването на плановите проверки по идентификация и хуманно отношение към животните, и събирането на млечни проби. Отложени са проверки, чието естество не влияе пряко върху работата и финансирането на стопанствата, и позволяват краткосрочното им изместване във времето. Проверките ще бъдат възобновени на по-късен етап, съобразен и с възможностите на стопаните.

Програми за профилактика, надзор и контрол на здравеопазването на животните

Без промяна е запазен контролът, неотменна част от безпрепятствената работа и финансиране на животновъдните обекти. Служителите на БАБХ, осъществяващи официален контрол върху здравеопазването на животните, продължават регулярно да извършват проверки за спазването на изискванията. Продължава и изпълнението по график на всички програми за профилактика, надзор и контрол на здравеопазването на животните, за да се гарантира безопасността на животински продукти. Осигурено е изпълнението на неотложни дейности, като ликвидиране на огнища на заболявания по животните.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама