Фермерите в Полша ще получат 355 млн. евро помощ заради сушата

Георги Узунов
Георги Узунов
1 Минути

 

Фермерите в Полша ще получат финансова подкрепа на стойност 355 млн. евро заради сушата в страната. Това обясни министърът на земеделието на страната Ян Ардановски, цитиран от freshplaza.com.

Повечето засегнати райони в страната са засегнати от горещо и сухо време, което се прояви от април до средата на юни 2018 г., въпреки че в някои райони имаше суша и през септември. Засегнати бяха над 200 000 фермери.

Подкрепа ще получат стопани със загуби над 70% на засетите си площи, като подпомагането за тях ще е 234 евро на хектар, докато подпомагането за загуби между 30% и 70% ще бъдат по-ниски и ще възлизат на 117 евро на хектар. Фермерите ще трябва да демонстрират, че поне половината от земята им е застрахована, в противен случай плащанията ще бъдат намалени с 50%, според законодателството на ЕС.

Фермерите могат да кандидатстват за помощта до 31-ви октомври 2018 г

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама