35% повече чартърните полети за България от Централна Европа от следващото лято

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
3 Минути

Очаква се 35% увеличение на чартърните полети за следващия летен сезон от страни, на които оперира ТUI-Централна Европа (Германия, Австрия, Полша и Швейцария), стана ясно от срещите на министъра на туризма Николина Ангелкова с ръководството на един от най-големите туроператори в света. Съобщението е на Министерството на туризма. От ведомството посочват, че Ангелкова е разговаряла с Оливър  Дюрщук, главен изпълнителен директор на ТUI-Германия, Флориан Флайшер, директор на „Продукция и търговия“, Елке Янсен, референт „Управление на качеството“ и Сийм Хартенек, референт „Хотелски концепции“.

Разчетите на туроператора сочат, че туристите от тези пазари ще нараснат близо два пъти през следващия летен сезон – от 80 хил. ще достигнат около 130 хил. човека. Водят се предварителни разговори и с групата на TUI за Великобритания, Холандия, Белгия и скандинавските държави, откъдето също се очаква увеличение на полетите. Министърът на туризма посочи, че за министерството е много важен постоянен контакт с големите туроператори. Тя казва още, че е провела редица срещи с туристическия бранш и всички те вече се подготвят за сезон Лято‘2016 г., като могат да предложат много добри и конкурентни условия. По думите на министъра държавата също работи за сезон 2016 г., а ключово място в маркетинговата стратегия на страната за следващата година заема партньорството с големи туроператори.

Ръководството на TUI посочи, че очаква усилие от българския бранш в посока повишаване на качеството на туристическия продукт, най-вече като обслужване и качество на храните, които се предлагат, посочват от ведомството. Наличната материална база е задоволителна и конкурентна на международния туристически пазар. Министър Ангелкова информира, че вече се работи за справяне с един от основните проблеми в сектора, свързан с кадровото обезпечаване, като предстои и създаването на междуведомствен съвет, който да предложи дългосрочни мерки за преодоляването му. Министерството на туризма е в постоянен контакт и с Комисията за защита на потребителите и подготвя законови промени, които да завишат контролните му функции, като всичко това също цели повишаване на качеството на туристическия продукт, наблягат от ведомството. Министър Ангелкова отчита, че като цяло тенденцията е за намаляване на нарушенията на туристическия бизнес, което показва, че той е амбициран да предлага качествени услуги.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама