5 причини да похапвате смокини

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Смокините са един от най-сладките късни плодове. У нас виреят в по-топлите части на страната, но вече ги има и по пазарите. Ето за какво помагат те и защо да ги похапваме като междинна закуска е повече от добра идея.

Възстановяват баланса на витамини и минерали в цялото тяло. Богатото съдържание на витамин А, витамини В5 и B6 както и калий спомагат за доброто функциониране на организма.

Калият в смокините помага за поддържане на нормални нива на кръвното налягане.

Проучвания сочат, че хора, които продължително време похапват смокини, постигат облекчаване на състояния като хроничен запек. Този вид плод е особено богат на фибри – само три смокини осигуряват на тялото 5 гр фибри при препоръчителна доза от около 35 г. (количеството зависи от индивидуалните особености).

Благодарение именно на богатото съдържание на фибри в плода, той помага за поддържане на здравословно тегло и е подходящ за хора, които искат да се грижат за линията си.

Спомагат за поддържане на зрението и в по-късна възраст, тъй като предотвратяват една от причините за загуба на зрение – дегенерация на макулата.

 

ЕТИКЕТИ:
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА