Голям успех на кърджалийските риболовци в Пловдив

Георги Узунов
2 Минути

Голям удар направиха през уикенда кърджалийските риболовци. На Гребния канал в Пловдив д-р Бирджан Мехмед и Димитър Димитров спечелиха Купата на Българската федерация по риболовни спортове в секция „Плувка”. Другият кърджалийски отбор в състав Абдулла Аптула-Апо и Аднан Дормуш зае второ място, съобщава “Нов живот”.

Състезанието бе разделено в две секции „Плувка” и „Фидер”. В първата участваха 22 отбора от цялата страна, а във втората – 32.
Бяхме с намерение да участваме само един отбор в състав д-р Бирджан Мехмед и Димитър Димитров. В последния момент решихме да се включим с още един и не сгрешихме. За пореден път показахме на цяла България, че кърджалийската рибарска школа е велика, заяви специално за „Нов живот“ капитанът на отбора по спортен риболов към Ловно-рибарското сдружение Абдулла Аптула – Апо.

Посвещаваме нашата победа на Деня на Кърджали. Тя е подарък за всички кърджалийци по случай празника на града. Специално благодарим на кмета на общината инж. Хасан Азис за финансовата подкрепа. Той ни подпомагаше и по време на републиканското първенство, заяви Апо.

Както „Нов живот” писа, отборът на Ловно-рибарското сдружение в Кърджали в състав д-р Бирджан Мехмед, Димитър Димитров, Абдулла Аптула-Апо и Аднан Дормуш е на четвърто място от осемнадесет отбора в генералното класиране в националния шампионат за 2018 г. Малшанс във втория ден в третия кръг от първенството на езерото „Мандра”, край Бургас, ги лиши от място в призовата тройка. Заради гръмотевици състезанието беше прекратено и при класирането бяха взети предвид само резултатите от първия ден.

Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".