Владислав Михайлов, Национална асоциация на млекопреработвателите: Българска суровина има достатъчно

Лилия Александрова
Лилия Александрова
2 Минути

България има достатъчно суровина, за да задоволи търсенето в страната. Това каза Владислав Михайлов, председател на УС на Националната асоциация на млекопреработвателите, в предаването „Агрозона“ по радио „Фокус“, което се излъчва всеки четвъртък от 12:00 ч.

По икономически и конюнктурни причини, когато в някои наши съседни държави има свръхпроизводство, нашите предприятия внасят суровина. Това са по-скоро минимални количества спрямо необходимите за потребление в България, обясни браншовикът и допълни: „Една част от нашата суровина, основно по южната ни граница се изнася в Гърция. Това е естествен процес, който е в съответствие с общия европейски пазар – тези тенденции няма как и не е редно да бъдат ограничавани. Българският пазар е част от европейския. Българска суровина има достатъчно – както през летния сезон, когато тя дори е в лек излишък, така и през есенно-зимния сезон“.

Производството на български млечни продукти е в необходимите обеми и качество, за да задоволи изцяло търсенето в България, категоричен бе Владислав Михайлов, „Не веднъж съм казвал, че българската млекопреработвателна индустрия е с много дълбоки традиции. В миналото ние сме изхранвали не само България, но и страни от съветския блок и Арабския свят. В настоящата кризисна ситуация моите очаквания са, че не би следвало да има недостиг на суровина“.

Още от Агрозона по Радио Фокус:

Пазарът на земеделска техника в условията на COVID-19

Млекопреработватели: Ще има стандарт за производство на сирене – среден клас

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама