Ловец се удави в Дунав, гонейки патица

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Възрастен и опитен ловец загина при излет за диви патици край река Дунав. Мъжът се е удавил при опит да извади от реката отстреляна птица.

73-годишният Тошко Илиев отишъл на лов за диви гъски и патици в района на помпената станция до крайдунавския град, съобщиха от Ловното сдружение в Лом.
Ловецът свалил няколко зеленоглави патици, но последната от тях паднала върху леда в Дунав. Мъжът тръгнал да я вземе, но ледената кора се счупила и той пропаднал в реката. Студът, дебелата шуба и ботушите попречили на ловеца да изплува.
Синът на загиналия ловец – д-р Виталий Илиев, е зам. директор на болницата в Лом и също е ловец.
През последните седмици заради студа и снега голямата река е пълна с птичи ята, а сутрин и вечер небето почернява от ятата им, съобщава изданието “Ломпрес”. Много ловци дебнат прелета край реката и се хвалят с добра слука. Влизането във водоеми по леда обаче е изключително опасно, отстреляните птици се прибират с куче или въдици, коментираха опитни стрелци.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама