В Ирландия се очаква най-голям среден добив от хектар пшеница

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Най-голям добив от хектар пшеница през тази година се очаква в Ирландия – 9.67 тона, Белгия – 9.17 тона и  Холандия – 9.19 тона.

Добивът от пшеница на хектар в Румъния може да достигне до 4 тона тази година като така ще бъде достигнат нов рекорд, съобщава romania-insider.com като се позовава на доклад на Европейската комисия. Това представлява ръст със 17% спрямо средния добив през последните 5 г. Въпреки това добивът е под средния прогнозиран за ЕС, които е изчислен на 5.85 тона/ха – спад с 2,9% спрямо миналата година, но с 4,5% повече спрямо средното ниво от предходните 5 години.

Според Аграрен доклад 2015 у нас средният добив от хектар пшеница е бил 4,22 тона през 2014 г. Според данни на ЕК у нас се очаква ръст със 7% в добивите от мека пшеница и 15% повече добиви от слънчоглед и царевица.


СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама