Обсъжда се създаване на българо-израелска аграрна комисия

Златко Златков
Златко Златков
1 Минути

„България и Израел имат добра перспектива за сътрудничество във всички области на земеделието”, това каза министърът на земеделието и храните проф. Димитър Греков по време на среща в МЗХ с Н. Пр. Шаул Камиса Раз, посланик на Израел в България. Двамата обсъдиха възможността за създаване на смесена българо-израелска аграрна комисия. Сферите й на дейност ще бъдат в икономическо, научно и техническо направление. Министър Греков посочи, че страната ни има потенциал да изнася птиче, овче месо, живи животни, охладени и замразени меса, както и млечни продукти за Израел. „Един от приоритетите на българското правителство е да развива зеленчукопроизводството с широки възможности за износ”, обясни още министър Греков.

Н. Пр. Шаул Камиса Раз изрази готовност неговата държава да предаде своя опит на България в изграждането на системи за капково напояване, които биха подпомогнали поливното ни земеделие. Министър Греков отправи покана към израелския министър на земеделието и развитието на селските райони на Държавата Израел Яир Шамир да посети България.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Златко Златков администрира agrozona.bg между 2012 и 2015 година. В неговия профил ще откриете някои публикации на нашите автори в този период сред които Светлана Трифоновска, Марта Йонкова, Анета Стефанова, Диляна Хараланова, Лилия Александрова, Петър Лазов, Георги Джендов и други

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама