Ябълковият плодов червей продължава да нанася поражения

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Ябълковият плодов червей продължава да се развива и за да предпазят плодовете си, стопаните трябва да извършат четвърто третиране срещу гъсениците на първо поколение, които се излюпват по-късно. Не е желателно третиранията да се просрочват с повече от 10-12 дни, съобщава marica.bg като се позовава на Областната дирекция безопасност на храните в Пловдив.

В Пловдивско продължават да са проблем листозавивачките. Всички овощни градини, в които има доказано нападение от тях, трябва да бъдат третирани срещу първо лятно поколение. Специалистите препоръчват в плододаващи градини да се прилагат инсектициди, които действат едновременно и срещу ябълковия плодов червей.

За предпазване на ранните сортове нектарини и праскови късно кафяво гниене е желателно да се направят 1-2 предпазни третирания през 10-14 дни.

Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама