В САЩ откриха как се прави месо от пилешки пера

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Убиването на животни може да бъде избегнато, а месото може да бъде „пресъздадено“ от клетки от пилешки пера. Всеки ден апетитът за месо нараства, а това води до факта, че все по-голям брой животни се отглеждат за клане. Поради това компания от Сан Франциско разработи технология за “отглеждане” на пилешки късчета от пилешки пера, съобщава Би Би Си.
Експертите уточняват, че пилето, което “заема” клетки за отглеждане на изкуствено месо, остава живо и “операцията” няма влияние върху здравето на животното.
Важно е да се разбере, че такова месо не трябва да се бърка с вегетариански продукт или с каквито и да било заместители. Също така се отбелязва, че процесът на отглеждане на този продукт обикновено отнема около два дни.
Клетки от пилешко перо се поставят в биореактор, където започват да се делят под действието на протеина. Получава се нещо като “инкубатор”. Интересът към развитието на тази технология е изключително голям. Бил Гейтс и Ричард Брансън вече са инвестирали доста голяма сума пари. Това се дължи на факта, че с развитието на технологиите ще се реши проблемът с храната на света.

Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА