Фермерският фестивал на Хранкооп се завръща в неделя пред НДК

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
3 Минути

Производители, занаятчии и творци от цялата страна ще се представят всеки месец на събитията, които са част от Културния календар на София

 Кооперация “Хранкооп – София” подновява провеждането на фестивални събития, които от 2014 до 2020 г. намираха място в парка “Заимов” и зад храм-паметника “Св. Александър Невски”. Новото пространство е в парка пред Националния дворец на културата (НДК).

На две дати в месеца, в неделните дни, организаторите отново ще срещат посетителите с любими български производители и занаятчии, ще им представят нови, ще подкрепят ценни каузи, ще предлагат възможности за учене, за творене, за съпреживяване на идеи и за забавление под звуците на качествена музика и с интересна за малки и големи културна програма.

Първото от подновените издания е тази неделя, 4 юли 2021, от 11 до 19 ч., когато над 30 малки производители, занаятчии и творци от цялата страна ще се представят в пространството до Кино “Кабана”. Посетителите ще могат да намерят богато разнообразие от сезонни плодове и зеленчуци, билки и подправки, млечни и пчелни продукти, вино и бира, сокове и сиропи, сладки и солени печива, ядки и тахани, лютеници и разядки. За разхлаждане в летния ден атрактивен нов участник ще предложи домашно приготвени лимонади, студени чайове и шейкове.

Редом до хранителните продукти и напитки, на събитията на Хранкооп винаги има пъстроцветна арт зона, в която посетителите могат да намерят бижута, аксесоари, предмети за бита, книги, натурална българска козметика. Тази неделя събитието ще бъде украсено и от участието на градински център, благодарение на който множество посетители на ежеседмичните фермерски пазари в София вече отглеждат свои малки градинки в дома си.

Друга важна зона е тази за значими каузи, които Хранкооп подкрепя, и първата от тях тази неделя ще бъде на фондация “Светът на Мария”, които ще предложат на щанда си сувенири, сапуни, ароматизатори, восъчни свещи, създадени с помощта на младежи с интелектуални затруднения.

В следобедните часове младият изпълнител Константин Кучев – Косе Босе ще зарадва малки и големи с творчеството си.

Фермерски фестивал София 2021 е част от Календара на културните събития на Столична община и се провежда с подкрепата на Столична община и Dacia България, в партньорство с Пазари Юг, Пазари Възраждане, Фондация Синергиа, Мулти култи колектив, фондация За Оборище и Агенция Булфото.

Хранкооп възражда кооперативния модел, чрез който малките производители на чиста храна не само оцеляват, но и се развиват и увеличават като численост. Кооперацията на производители и потребители успешно разпространява своя модел и в други градове, където се провеждат фермерски пазари – Пловдив, Варна, Бургас, Добрич, Балчик, Банкя и др.

 

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама