Отменят тържествата за Празника на черешата

Юлиана Стоичкова
Юлиана Стоичкова
1 Минути

Тържествата около 13-тото издание на Празника на черешата 2020 в Кюстендил се отменят, съобщи на брифинг кметът на Кюстендил Петър Паунов. Предвиден е само базар на земеделски производители и занаятчийски базар за сувенири, свързани с черешите. Отменя се цялата музикална програма, както и традиционното изложение, съпътстващо празника.

Причина за отмяна на Празника на черешата в традиционния му вид е, че в момента в черешовите масиви има стотици берачи от други региони, които, движейки се и пазарувайки в градска среда, не спазват ограниченията, съобщи кметът Петър Паунов.

В програмата на Празника на черешата бяха включени изпълнения от различни групи и читалища. Кметът на Кюстендил съобщи още, че читалищата, които е трябвало да участват в изложението, ще могат да представят щандовете си през сградите по места, като всички участници ще бъдат оценени от жури.

Празникът трябваше да започне утре и да продължи до неделя.

 

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството. В agrozona.bg приоритет са й производството и пазарите на плодове и зеленчуци, лозарството и винарство, пазарът на земя и хоби градинарството.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама