Лед скова езерото „Сребърна“, приютяващо многобройни ята птици

Георги Узунов
Георги Узунов
1 Минути

Езерото „Сребърна“ замръзна. Дебелината на ледената покривка е около 7 см.

В централните части на водното огледало има незъмръзнало петно, върху което се наблюдават струпвания на птици – неми лебеди, лиски, зеленоглави патици, зимно бърне и морски орли.

През нощта езерото приютява многобройни ята птици от вида голяма белочела гъска. На територията на поддържания резерват „Сребърна“ се появяват и няколко къдроглави пеликана.

Ежедневно се извършват обходи и не са установени нарушения в защитената местност, информират от МОСВ.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама