Новите доставчици по Училищните схеми ще валидират график до 14 февруари

Паулина Йоргова
Паулина Йоргова
2 Минути

13 нови доставчици има по Училищните схеми след допълнителния прием, направен в периода 17.12.2018 г. – 21.12.2018 г. 85 учебни заведения ще получават плодове по схемата „Училищен плод“. Доставките ще се правят от 10 доставчици. За „Училищно мляко“ има определени 8 доставчици, които трябва да осигуряват мляко в 14 учебни заведения. Прави впечатление, че пет от компаниите, които са се ангажирали с тази дейност са спечелили да доставят и по двете схеми. Всички, ново ангажирани с участие по схемите,да валидират график за датите на доставка до 14 февруари, чрез създадената онлайн платформа. Списъците с одобрените заявители по двете схеми са публикувани на страницата на ДФЗ.

Когато доставчиците по схемата са двама, те трябва да изготвят и да представят съвместен график, в съответствие с броя на доставките на всеки от тях, съгласно издадените актове за одобрение, напомнят от Държавен фонд “Земеделие”. Валидирането на съвместен график за доставка е задължение и на двамата одобрени доставчици. В случай, че това задължение не бъде изпълнено, ДФ „Земеделие“ ще пристъпи към оттегляне на одобрението, в съответствие с разпоредбите на чл. 15а, ал. 2 от наредбата.

През миналата година бяха променени правилата за прилагане на схемите за предоставяне на плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти в учебните заведения – Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“. По 7 стотинки на порция получават помощниците при приемането, съхранението и раздаването  на продуктите по двете училищни схеми. Заплащането е възможно само, ако доставчикът, получил право да доставя мляко или плодове, сключи договор с хората, които ще помагат при раздаването на продуктите. Възможно е помощниците да бъдат от екипа на училищния стол или външно лице, но е задължително договорът да бъде съгласуван с директорът на школото. Парите за плащане на работата по приемане, съхранение и раздаване на продуктите в училищата ще бъдат част от помощта, която получават доставчиците.

 

Паулина Йоргова е завършила икономика на аграрното производство в УНСС и вече повече от 20 години пише за бизнес и финанси, като селското стопанство винаги е било нейния любим ресор. Интересът към тази тематика е основната причина да стане част от екипа на „Агрозона“, където работи като главен редактор от април 2016 година. Развитието на българските села и животът на хората в тях са част от темите, които са свързани с личните и професионалните и интереси. Мечтае някой ден да се завърне към корените си в Добруджа и да работи за добруването на родния си край.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА