Започна приемът по подмярка 4.1 за инвестиции в животновъдните стопанства

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
2 Минути

Крайният срок за подаване на проектни предложения е 30 септември 2020 г.

От 03 юли 2020 г., стартира приемът по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ от мярка 4 „Инвестиции в материални активи“ на ПРСР 2014-2020 г. Общият бюджет на приема е 58 674 000 лв. Субсидията е 50 % от общия размер на допустимите разходи за проектно предложение. Минималният размер на помощта за един кандидат е с таван до 29 337 лв., а максималният  – до  977 900 лв, съобщават от Министерството на земеделието, храните и горите.

Приоритет ще имат проектите, които се реализират в близост до зони с епизоотична обстановка

Средствата по подмярка 4.1 са целево насочени към инвестиции в земеделски стопанства от сектор „Животновъдство“. Основен приоритет ще имат проекти, които се реализират в райони в близост до зони, в които е възникнала епизоотична обстановка. По-голям брой точки ще получават и проекти, представени от по–малки земеделски стопани и такива, които планират инвестиции за повишаване на биосигурността в стопанствата. Чрез финансовата подкрепа по подмярката ще се стимулира първично селскостопанско производство и съхранение само на собствени земеделски продукти, получени при отглеждането на селскостопански животни, както и  подготовката им за продажба.

Подаване на проектните предложения онлайн

За подаване на проектните предложения по подмярка 4.1 бенефициентите попълват уеб базиран формуляр за кандидатстване, който заедно с придружителните документи се подава чрез Информационната система за управление и наблюдение на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове за периода 2014 – 2020 г. (ИСУН 2020).

Условията за кандидатстване, изпълнение и приложенията към тях са публикувани на интернет страницата на Министерство на земеделието, храните и горите: www.mzh.government.bg  и на Информационната система за управление и наблюдение на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове (ИСУН) на следния интернет адрес: http://eumis2020.government.bg/.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА