САЩ и Куба обсъждат съвместен морски резерват

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

След възстановяване на отношенията, САЩ и Куба обсъждат създаването на съвместен морски резерват във водите между техните страни, става ясно от думите на държавния секретар на САЩ Джон Кери, цитиран NDTV, съобщава “Фокус”.

Кери е участвал в конференцията „Нашият океан“ в Чили, на която няколко страни и фондации са обявили техните усилия за запазване на морската среда и риболова.

Съединените щати са представили два нови морски резервата на територията си, по време на конференцията, а Кери каза, че още един може да да бъде създаден в резултат на сближаването на САЩ с Куба.

Кери посочва още, че страната му ще работи по финализирането на нов морски резерват с Куба, за да се свържат защитените области в двете две страни, така че да се подобри сътрудничествотов научните изследвания, обучението и доброто управление.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама