От началото на годината Бразилия e увеличила износа на пилешко месо за Китай с цели 55,8% в сравнение с данните за същия период на 2018 г., съобщава kazaZerno.kz. Страната ще пусне още четири хладилни инсталации през септември. Те ще помогнат за увеличаване на износа на пилешко месо не само за азиатската страна. Птицевъдите ще могат да отглеждат повече домашни птици и да ги продават на всички по света.
Обемът на пилешко през август в Китай надвишава данните за август миналата година с 23%. През август Бразилия е изнесла 14,7 хил. тона пилешко месо. Според официалните данни, южноамериканската страна е доставила приблизително 51% от необходимия обем месо на китайците за периода от януари до август 2019 г. Общият износ за осем месеца е 176,5 хил. Тона. Това е с 55,8% повече в сравнение със същия период на миналата година. Тогава Бразилия е изнесла 113,2 хиляди тона пиле за Китай.
Увеличението на износа на птици за Китай е свързано с напредъка в държавната птицеферма. Нейното ръководство непрекъснато търси нови пазари за своите продукти. В Китай пилешкото месо е популярно сред 1,5 милиона души.
Продуктите на бразилската държавна птицеферма се изнасят в 160 страни. Качеството му отговаря на международните стандарти. Развитието се подпомага от инвестиции от частни инвеститори.