Китайци затриват популацията на тигрите, правейки вино от тях

Кирил Александров
Кирил Александров
2 Минути

 От няколко години насам в Китай се прави вино по изключително екзотична рецепта – от костите на тигър. Много от животните в страната се развъждат и разглеждат единствено с тази цел. Костите на мъртвите тигри биват потапяни в съдове с вино за известно време, след което течността се продава като лекарство. В един от най-известните зоопаркове в Китай тигровото месо се сервира като деликатес, а останалата част от телата на животните се използва за направата на гореспоменатата напитка, съобщава изданието Daily Mail.

Според традиционната китайски медицина “тигровото” вино помага при артрит и проблеми с костите, като цената на една бутилка е над 800 долара. Понякога се организират и специални търгове, където цената на една щайга може да достигне 30 хил. долара.

Цялата процедура е напълно незаконна. Купуването и продаването на всички продукти, произведени от тялото на тигър, е забранено със закон през 1993 година.

През последните 100 години броят на животните в дивата природа рязко спада с 95%. Днес те са едва 3900, съобщава WWF. Преди 6 години организацията се зае с тежката и отговорна задача да опази тигрите в Азия и да удвои техния брой. През 2010 г. се проведе първата по рода си среща на високо равнище, посветена на тигрите. В нея участваха правителствата на всички 13 държави, в които все още има запазени популации. Те дадоха обещание да направят всичко възможно, за да опазят животните и да удвоят броя им до 2022 г.

 Безспорно най- голямата опасност за популациите е бракониерството. Всяка част от тялото на тигъра – от мустаците до последния косъм на опашката – се търгува на черния пазар като се представя за чудодейно лекарство или просто за декорация.

 

Кирил Александров работи като журналист от 2006-а година. Преди да работи в Agrozona.bg, е бил част от екипите на Агенция "Фокус", сп. Тема и сайта Expressnews.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА