Над 800 м бракониерски мрежи са извадили инспектори от два водоема при проверка

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
2 Минути

На 2 април 2021 г., около 05:00 часа, екип от инспектори на сектор „РК“ Бургас извършил планирана проверка по бреговете и във водите на язовир Мандра, съобщиха от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА).

По време на проверката е забелязано лице с гумена лодка, извършващо незаконен риболов с мрежи. С приближаване на инспекторите, нарушителят успява да избяга от местонарушението и укрива в сасовете уредите и средствата послужили за извършване на деянието. С помощта на служители от IV-то РУ на МВР гр. Бургас е установена самоличността на нарушителя. На лицето са съставени 2 бр. АУАН за нарушаване разпоредбите на ЗРА. От водите на язовира са извадени 5 бр. хрилни мрежи с обща дължина 200 м. и улов в тях на риба от вида платика -15 кг. Мрежите са иззети, а рибата е върната обратно във водата. Открити и иззети са гумената лодка и 2 бр. гребла.

При последващ обход на язовира с патрулна лодка на ИАРА, от водата са извадени и иззети 550 м. мрежи с улов в тях от 200 кг. риба. Мрежите са иззети. Рибата е дарена на Дом за стари хора гр. Ямбол.
Служители на „РК“ Свищов към сектор „РК“ Велико Търново извършили проверка на отводнителен канал Запад, в района на „Сортови семена“ Свищов.  В хода на проверката е открита поставена в работно положение хрилна мрежа с приблизителна дължина 50 метра без улов в нея. Мрежата е извадена и иззета.
СВЪРЗАНИ НОВИНИ
ЕТИКЕТИ:
Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама