Канада отново очаква висока реколта от пшеница

Георги Узунов
Георги Узунов
2 Минути

Канада ще събере 32,7 милиона тона пшеница за сезон 2018/2019, което е с 881 хиляди тона повече в сравнение с предишния сезон. Това показват данните на FAS USDA.  Увеличението се дължи не на повече площи, а на увеличение на добива на хектар с 3,31 тона, пише Topagrar.

95% от канадската пшеница се произвежда в региони като Саскачеван (44%), Манитоба (33%) и Алберта (16%).

Според американското земеделско министерство пък производство в района ще достигне 33,3 милиона тона. Разликата в прогнозите се основава на факта, че FAS USDA взима под внимание трудностите, с които се сблъскват агрономите при отглеждането тази година. Валежите през пролетта дойдоха по-късно от очакваното. Агрономите трябваше да обработват полета за вредители. През август паднаха валежи, което заедно с ниската температура на въздуха причини влага в почвата и влоши състоянието на културите.

През 2019/2020 MY консумацията на канадска пшеница се очаква да достигне 9 милиона тона. Това лесно ще бъде покрито от собственото производство. Анализаторите очакват търсенето на фуражно зърно да намалее.

Най-вероятно износът през 2018/2019 MY ще бъде малко по-нисък, отколкото през 2017/2018 MY. В Канада инфраструктурата се подобрява и морските пристанища се модернизират. Въпреки това, пристанищният капацитет на Ванкувър и лошо замислената логистика продължават да ограничават износа.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама