Украйна е изнесла 4,2 милиона тона зърно за месец и половина

Георги Узунов
Георги Узунов
1 Минути

Украйна е изнесла 4,189 милиона тона зърно от началото на маркетинговия сезон на 2019/20 г. Това е с 1,583 милиона тона повече, спрямо същия период на предходния сезон, съобщи земеделското министерство на страната.

Към 6 август в чужбина са продадени 1,575 милиона тона пшеница, 1,587 милиона тона царевица и 1,023 милиона тона ечемик, съобщи Reuters News.

През сезон 2018/19, който приключи на 30 юни, износът на зърно се увеличи до 49,995 милиона тона от 39,38 милиона тона през предходния сезон на 2017/18.

Украйна събра рекордните 70 милиона тона зърно през 2018 г. и очаква реколтата през 2019 г. да бъде не по-лоша от миналата година.

Към 5 август са събрани 35 милиона тона зърно.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама