Близо 73 000 т пшеница са изнесени през първата седмица на новата 2018/19 пазарна година през варненското пристанище, сочат данните на оперативния анализ на МЗХГ. През порта е са преминавали товари с царевица и слънчоглед за износ през последната седмица. За това пък износът на царевица и слънчоглед през порта се е увеличил над два пъти спрямо миналогодишния и при двете култури. От 1 юли до момента през „Пристанище Бургас“, не е реализиран износ на пшеница, ечемик, рапица, царевица и слънчоглед. През пазарната 2017/18 година не е отчетен внос на зърнени и маслодайни култури през наблюдаваните пристанищни терминали във Варна и Бургас.
СВЪРЗАНИ НОВИНИ




