14 родни производители представят България на “Зелена седмица Берлин 2025”

Мариана Климентиева
Мариана Климентиева
1 Минути

Българският щанд е разгърнат на площ от 143 кв. м.

Министерството на земеделието и храните за 34-ти път ще представи България на престижното международно изложение „Зелена седмица Берлин 2025“, Германия. Това съобщиха от пресцентъра на МЗХ.

На официалното откриване на най-мащабния форум в областта на хранително-вкусовата промишленост днес ще присъстват заместник-министрите на земеделието и храните д-р Лозана Василева и доц. Деян Стратев.

От 17 до 26 януари 2025 г. страната ни ще предложи на посетители от цял свят разнообразие от автентични български вкусове и продукти, включително маслинова паста, шипково масло, биопродукти и вина. Българският щанд е разгърнат на площ от 143 кв. м., където 14 родни производители представят своята традиционна и иновативна продукция.

Очаква се изложението да привлече над 300 000 посетители от над 60 държави.

Мариана Климентиева е магистър по „Журналистика“ в Софийски университет "Климент Охридски". Кариерата ѝ започва през 2004 г. Работила е за водещи печатни и онлайн издания, сред които в."Телеграф", в."Монитор", stolica.bg, economic.bg. Специализира в ресори като земеделие, икономика и актуални новини, като се стреми винаги да поднася задълбочена и обективна информация. В Аgrozona приоритет са й теми, свързани със съвременните тенденции в земеделието, устойчиво развитие, иновации в аграрните технологии и европейски политики за селските райони.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама