Подписването на договори за преструктуриране и конверсия на лозя е в ход

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
2 Минути

Подписването на договори с одобрените земеделски стопани по мярката за преструктуриране и конверсия на лозя е в ход, става ясно от сайта на ДФЗ. От фонда напомнят, че преди дни беше обявено класирането за финансовата 2016 година по мярката от Националната програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор. Одобрените  проекти са 44. Общата стойност на финансовото подпомагане възлиза на 19 983 846 лв, а обявеният за 2016 г. бюджет е 20 352 792 лева.

Договорите са подписани от страна на Фонд „Земеделие“ и са изпратени покани до бенефициентите, посочват от институцията. Дейностите, които са в обхвата на подпомагането, включват: засаждане на лозя с права от Националния резерв; презасаждане с или без промяна на местонахождението; изграждане на системи за капково напояване и изграждане на противоерозионни съоръжения.

Кандидатите ще могат да подават заявления за авансово плащане до два месеца след подписването на договорите.

Приемът на заявленията за 2016, 2017 и 2018 година, за които от ЕК са предоставени три отделни бюджета, приключи в края на януари. Националната лозаро-винарска програма е насочена към повишаването на конкурентоспособността на българските лозари и ще се прилага като финансов инструмент в България до 2018 година, посочват от ДФЗ. Финансирането е от Европейския фонд за гарантиране на земеделието, а целта е българските лозари да повишат конкурентоспособността си.

След финализиране на проверките ще бъде публикувано и класирането на заявленията за 2017 г. и 2018 г.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама