На 22 април всяка година отбелязваме Международния ден на Земята. На този ден повече от един милиард души по целия свят отбелязват събитието, като демонстрират подкрепата си за опазването на околната среда.
Денят на Земята се празнува по различни начини. Но една традиция — биенето на Камбаната на мира — се съблюдава повсеместно. Звънът на камбаната призовава жителите на планетата да се обединят и заедно да започнат да се грижат за здравето и красотата на планетата.
Всеки човек сам решава дали да празнува Денят на Земята и дали да участва в организираните акции. Има много начини да се отпразнува Денят на Земята — да посадиш дърво, да въведеш порядък на двора си, да събереш поне една торба боклук в парка, да вдигнеш кутия от цигари хвърлена до кошчето за боклук, да прочетеш на децата разказ за красотата на нашата планета. За всяко, даже и най-малко действие за благото на природата, Земята напълно се отблагодарява на хората.
България е една от първите страни, присъединили се към международното отбелязване на Деня на Земята, което започва от 1990 г. На 22 април 1992 г. президентът на Република България Желю Желев подписва клетвата в името на планетата. Над 30 хиляди български деца се подписват под Декларацията за пълномощие за живот на Земята. Декларацията е връчена на Конференцията на ООН за околната среда и развитието, проведена в Рио де Жанейро през юни 1992 г.
Оттогава всяка година България участва в отбелязването на Деня на Земята и дава своя принос за по-чиста и здравословна околна среда, за съхраняване на живота на планетата.