От 15-и август започва прием на документи по “Училищен плод”

Златко Златков
Златко Златков
2 Минути

На 15-и август започва приемът по схемата „Училищен плод”, съобщава пресцентърът на ДФЗ. Над 10,5 млн. лева са средствата, предвидени за новата учебна 2014/2015 година. През предстоящата кампания на дете ще се полагат свежи плодове и зеленчуци на обща стойност 27,29 лв. без ДДС. Запазва се стойността на порция – 0,68 лв. без ДДС, уточняват от фонда.

Очакванията са през следващата учебна година от схемата „Училищен плод” да се възползват 352 хиляди деца от всички групи в детските градини и ученици от подготвителен до четвърти клас.

Документите за подпомагане по „Училищен плод” ще се приемат от 15-и август до 20-и септември 2014 г. в областните дирекции на ДФЗ. Образци на заявленията и указанията за кандидатстване са обявени на интернет страницата на схемата. Кандидатите за участие са обособени в три групи – учебни заведения; еднолични търговци, търговски дружества и кооперации, организации на производители на плодове и зеленчуци, както и общини с учебните заведения, които се намират на тяхната територия. Важно за директорите на детските градини и училищата е, че могат да кандидатстват по схемата само чрез един заявител, посочват от фонда.
 Схемата „Училищен плод” ще се прилага от 15-и септември 2014 г. до 31-и май 2015 г. в цялата страна. В срок до 31-и октомври 2014 г. на интернет страниците на ДФЗ и на „Училищен плод” ще бъдат публикувани и списъците с одобрените изпълнители. Те ще трябва да доставят свежите плодове и зеленчуци в детските градини и училищата от 1-и ноември 2014 г. до 31-и май 2015 г.
Одобрените съпътстващи мерки по схемата за предстоящата учебна година са: посещения в земеделски стопанства, отглеждане на плодове или зеленчуци от децата, беседи, разпространение на брошури и плакати, създаване на интернет страници и видеоклипове, организиране на празници, игри, викторини, изложби и др.
СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Златко Златков администрира agrozona.bg между 2012 и 2015 година. В неговия профил ще откриете някои публикации на нашите автори в този период сред които Светлана Трифоновска, Марта Йонкова, Анета Стефанова, Диляна Хараланова, Лилия Александрова, Петър Лазов, Георги Джендов и други

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама