Близо 5 150 000 лева за подновяване на кошери, отводки и пчелни майки са изчерпани за два дни

Златко Златков
Златко Златков
1 Минути

От ДФ „Земеделие” съобщиха, че са обработени всички заявления за подпомагане по Мярка D „Мерки за подкрепа на подновяване на пчелните кошери в Общността” от Националната програма по пчеларство. Всички одобрени заявления са договорени. Подписани са договорите и по трите сектора на мярката – за купуване на кошери, пчелни майки и отводки и голи роеве.

Кандидатите могат да получат договорите си в Областните дирекции на ДФЗ – отдел „Прилагане на мерки и схеми за подпомагане” – на мястото, където са подали заявлението за подпомагане.

Приемът по Мярка D от „Национална програма по пчеларство за тригодишния период 2011-2013г.”  беше отворен на 16 януари с разпределен бюджет от близо 5 150 000 лева. Поради засиления интерес, високия процент на субсидиране и достъпните условия на програмата, предвидените средства бяха ангажирани още през първите два дни.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Златко Златков администрира agrozona.bg между 2012 и 2015 година. В неговия профил ще откриете някои публикации на нашите автори в този период сред които Светлана Трифоновска, Марта Йонкова, Анета Стефанова, Диляна Хараланова, Лилия Александрова, Петър Лазов, Георги Джендов и други

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама