Видео: И най-автоматизираното производство на домати в Швейцария не може без човешка ръка

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

 

Въпреки че голяма част от производството в един от най-големите производители на домати в Швейцария е автоматизирано, без човешка ръка не може.

Boesiger Gemuesekulturen е базиран в град Нидербип в швейцарския кантон Берн. Производственият процес на зеленчуци е разгърнат на 10 ха оранжерии и на 135 ха на открито. Грубите отпадъци от почистването на зеленчуците се отделят и се използват като суровини за производство на биоенергия.

60 души са заети целогодишно в предприятието, а в сезонния пик работниците са около 80 души.

Зеленчуците са етикетирани с логото за качество Swiss Garantie. Близо 90% от клиентите на предприятието са големи търговци, предава Agric Stories.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама