Русия ще изнася зърнени култури за Китай едва през 2017 г.

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Русия ще започне да изнася зърнени култури за Китай едва през 2017 г. В момента се уточняват последни детайли относно процедурите по вноса. Става въпрос за културите пшеница, царевица и ориз, както и за соя и рапица.

По данни на руския заместник министър на земеделието Сергей Левин, цитиран от schweizerbauer.de, през 2017 г. е планирано да бъдат изнесени между 300 и 350 хил. т. пшеница, а в следващата година количеството ще достигне между 700 хил. т. и 1 млн.т. Общият износ на пшеница от Русия през стопанската 2015/16 г. се очаква да бъде около 30 млн.т.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама