Ветеринарен лекар отново стана шеф на Агенцията по храните

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
2 Минути

Ветеринарен лекар отново стана шеф на Българската агенция по храните. Пламен Моллов е освободен от поста изпълнителен директор днес и неговото място зае Дамян Илиев. Предложението пред премиера Бойко Борисов е направено от министъра на земеделието Десислава Танева, потвърдиха пред Агрозона от пресценътъра на земеделското министерство. От там коментарът на въпроса, какви са мотивите за промяната, бе лаконичен- заради това, което се случва в сектора.

Пламен Моллов беше първият и единствен технолог в областта на храните, който оглавяваше БАБХ, която по принцип е доминирана от ветеринарни лекари.

Дамян Илиев до момента е бил на поста зам. изпълнителен директор с ресори Дирекция „Здравеопазване и хуманно отношение към животните и контрол на фуражите” и Дирекция “Контрол на ветеринарномедицински продукти” при ЦУ на БАБХ.
Според биографичната справка новият шеф на БАБАХ д-р Дамян Илиев е роден на 14 март 1949 г. в гр. София. Завършва гимназия през 1967 г. и Висшия ветеринарномедицински институт в гр. София през 1974 г. От 1974 до 1978 г. работи като ветеринарен лекар в АПК Оряхово. В периода 1978 – 1982 г. е хирург в Лабораторията по биология и болести на дивеча в клиника за дребни животни. От 1982 г. до 1992 г. работи като ветеринарен лекар на националните отбори по конен спорт към Българската федерация по конен спорт. През 1992 г. става ветеринарен лекар на конна база „Хан Аспарух” в София. От 1994 г. до 1999 г. е и управител на базата. В периода 2000 – 2006 г. работи в клиниката на Зоопарк-София. През 2006 г. става директор на РВМС-София. От 2007 г. до 2011 г. е зам.-генерален директор на Националната ветеринарномедицинска служба (НВМС). След като НВМС беше преструктурирана в Българска агенция по безопасност на храните, д-р Илиев поема длъжностите на главен секретар и главен санитарен ветеринарен инспектор на Република България. Д-р Дамян Илиев е с дългогодишен опит в областта на ветеринарната медицина и хуманното отношение към животните. Владее английски и руски език.

Светлана Трифоновска

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама