5 земеделски гимназии и Тракийски университет получават пари за ремонт

Лилия Александрова
Лилия Александрова
4 Минути

Пет професионалните гимназии в направление ветеринарна медицина, горско стопанство и растениевъдство и животновъдство ще получат ново финансиране за ремонт на своите сгради. С проекти могат да кандидатстват общините Берковица – за  Лесотехническа професионална гимназия, Две могили – за Професионална гимназия по селско стопанство „К. А. Тимирязев“,  Елхово – за професионална гимназия по механизация на селското стопанство „Ернесто Че Гевара“, Нови пазар за ремонт на Професионална гимназия по селско стопанство и община Лозница – за Професионална гимназия по ветеринарна медицина и земеделие „Александър Стамболийски“. Министерството на образованието и науката може да подаде проект за финансиране на ремонтни дейности в Професионална гимназия по облекло „Ана Май“ в Пловдив и Професионална гимназия по електроника и енергетика- Банско.

Нови пет общински и държавни професионални гимназии в областта на селскостопанския сектор и горското стопанство ще бъдат обновени и преоборудвани с финансиране по управляваната от Министерството на регионалното развитие и благоустройството по Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. Близо 8 млн. лв. са допълнително предвидените средства за ремонт и ново обзавеждане на професионалните училища от национално и регионално значение, осигурени от спестен ресурс и одобрено допълващо финансиране.

В тази връзка Управляващият орган на програмата публикува за публично обсъждане  проект за изменение на процедурата „Подкрепа за професионалните училища в Република България” по приоритетна ос 3 „Регионална образователна инфраструктура“ на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г., по която се осигуряват допълнителните средства. Целта е да се създадат условия за модерни образователни услуги чрез подобряване на образователната инфраструктура в професионалните училища.

Проектът на изменение на Насоките за кандидатстване, заедно с приложенията към него, са публикувани на интернет сайта на програмата www.bgregio.eu. Предложения и коментари могат да се изпращат в срок до 17:30 ч. на 16.01.2020 г. включително, по официален път или на следната електронна поща: [email protected], както и в модула за електронно кандидатстване на информационната система ИСУН 2020.

За публично  обсъждане  е публикуван и проект за изменение на процедурата „Подкрепа за висшите училища в Република България ” по приоритетна ос 3 „Регионална образователна инфраструктура“ на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020.  Целта е да се създадат условия за модерни образователни услуги в сферата на висшето образование чрез обновяване на материалната база, осигуряване на съвременно оборудване и обзавеждане на висшите училища.

Изменението на Насоките за кандидатстване по процедурата се осъществява с цел да бъде поканен да кандидатства с проектно предложение Тракийски университет – Стара Загора, определен по процедурата, като първи резервен проект при наличие на финансов ресурс след финансиране на списъка с основните проекти.

Предложения и коментари по горепосочените документи могат да се изпращат в срок до 17:30 ч. на 16.01.2020 г. включително, по официален път или на следната електронна поща: [email protected], както и в модула за електронно кандидатстване на информационната система ИСУН 2020.  Проектът на Насоки за кандидатстване, заедно с приложенията към него, са публикувани на интернет сайта на програмата www.bgregio.eu.

Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА