Замърсяване на повърхностните води е отчетено в 28 реки и в 3 язовира в страната

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Замърсяване на повърхностните води е отчетено в 28 реки и в 3 язовира в страната, съобщиха от Министерството на околната среда и водите пред “Труд”. Сред най-замърсените е Бели Лом, която служи за напояване на десетки декари обработваеми земи. Отклонения от нормите във водите й са отчетени край с. Писанец и след Разград.

Сред замръсените по-големи реки в страната са Русенски Лом, Банска Луда Яна, Ерма, Ахелой и Айтос.

Извън нормите са водите и над язовир „Бели Лом“, който е популярна дестинация за риболов на костур и речен кефал. Замърсена е и старозагорската река Сазлийка, където се практикува спортен риболов.

Заради липса на канализация Симеоновска река открай време служи като канал на жителите на столичния кв. „Симеоново“ и също е замърсена.

Отклоняване от допустимите норми е отчетено в язовирите „Чирпан“, „Ломци“ край Разград и във видинския язовир „Полетковци“.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама