ЮЗДП инвестира 3,7 млн. лв. за залесяване тази година

Агрозона
Агрозона
2 Минути

 Започна залесяването на първите 115 декара опожарени горски територии в района на Кресна, пострадали при огнената стихия през август миналата година.  След извършената подготовка на почвата през есента в ход е възстановяване на част от увредените терени. Използват се основно фиданки от черен бор и зимен дъб, произведени в разсадниците на държавните горски стопанства в Катунци и Струмяни. До дни стартира залесяването и на други 65 декара опожарени горски територии в района на „ДГС Симитли”, землището на с. Сенокос.

  Над 1 500 000 фиданки на площ от 2454 декара ще бъдат залесени тази пролет на територията на ЮЗДП в областите Благоевград, Кюстендил, Перник и Софийска. От тях 655 000 са различни видове дъб, 200 000 – други широколистни, сред които кестен, акация, бук и бреза и 667 000 – черен бор, смърч и др. иглолистни видове. Приоритет през 2018 г. остава подпомагане възстановяването на гори, пострадали от пожари.

  Най-големи залесявания се предвиждат в районите на Пирдоп – 271 декара, Благоевград – 177 декара, Брезник – 174 дка, Кресна – 165 дка, Кюстендил – 163 дка, Места и Трън – по 100 декара, Невестино и Осогово – по 80 декара и др.

 Повече от 3,7 милиона лева са планираните инвестиции във финансовата програма на ЮЗДП за залесяване, попълване, отглеждане и подготовка на почвата за залесяване догодина.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
ЕТИКЕТИ:
Avatar photo
Автор: Агрозона
Agrozona.bg e информационен сайт, който представя последните новини и анализи в сектор „Земеделие”, Хранително-вкусовата промишленост и предприемачество в селските райони. Тук ще откриете полезна информация, свързана с възможностите за национално и европейско финансиране на българските фермери, промени в българското и европейското законодателство и тенденциите в селското стопанство в България, Европейския съюз и по света.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама