Турция иска семенен материал от породата Българска Мурра

Златко Златков
Златко Златков
1 Минути

Биволи от породата Българска Мурра ще се използват за генетичното подобряване на биволовъдството в Турция – това са съобщили за fermer.bg от Националната асоциация по биволовъдство. Преди няколко дни е подписан протокол за сътрудничество в областта на развъждането и селекцията на биволовъдството между България и южната ни съседка.

От Турция са заявили да купят дълбоко замразена семенна течност от българската порода.

По време на посещението си у нас турските фермери са се запознали с Българската национална асоциация за развитие на биволовъдството, с процеса на създаване на породата и селекционната дейност около него.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Златко Златков администрира agrozona.bg между 2012 и 2015 година. В неговия профил ще откриете някои публикации на нашите автори в този период сред които Светлана Трифоновска, Марта Йонкова, Анета Стефанова, Диляна Хараланова, Лилия Александрова, Петър Лазов, Георги Джендов и други

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама