Стопяваме се поголовно: Населението ни падна под 7 милиона души

Васил Русев
Васил Русев
1 Минути

Към 31 декември 2018 г. населението на България е 7 000 039, което представлява 1.4 процента от населението на Европейския съюз, по информация на Националния статистически институт (НСИ). В сравнение с 2017 г. населението на страната намалява с 49 995 души.

През 2018 г. в страната са регистрирани 62 197 живородени деца и в сравнение с предходната година броят им намалява с 1758 деца, допълниха от НСИ.

Броят на умрелите през 2018 г. е 108 526 души, а коефициентът на обща смъртност – 15.4 промила. Спрямо предходната година броят на умрелите намалява с 1265, се посочва в съобщението.

По изнесените данни е очевидно, че населението на България съвсем вече реално е под 7 милиона души, а както е известно през 2021 година ще се проведе официално преброяване на жителите на страната.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама