Създават нови мобилни екипи за контрол на незаконната сеч

Златко Златков
Златко Златков
1 Минути

Министерство на земеделието и храните създава 173 нови мобилни контролни екипа, като част от мерките, които предприема за контролиране на незаконната сеч на българските гори. Това съобщи министърът на земеделието и храните Десислава Танева, на представянето на мерки за ограничаване на незаконната сеч на дървесина в Държавното горско стопанство „Ботевград”, предава агенция „Фокус”.

„Тези мерки са два типа. Първият пакет от мерки са организационни на терен. Първо ще създадем нови 73 мобилни контролни екипа за дейностите в горските територии. Идеята на мобилните екипи е в различни територии от мястото, на което са създадени и работят, да контролират дейностите по добива и търговията с дървесина”, поясни Танева. „Второ въвеждаме по точно определен график маркирането на дървесината с идентификационен код с пластмасова пластина”, допълни министърът на земеделието и храните.

„Тази система е въведена в две или три поделения на горски предприятия, като от скоро тя е внесена и взета като модел от други страни. Ефектът от нейното използване е довел до 20% увеличаване на прихода или до пресичане на 20% незаконен добив”, уточни министър Танева.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Златко Златков администрира agrozona.bg между 2012 и 2015 година. В неговия профил ще откриете някои публикации на нашите автори в този период сред които Светлана Трифоновска, Марта Йонкова, Анета Стефанова, Диляна Хараланова, Лилия Александрова, Петър Лазов, Георги Джендов и други

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама