Русия и Турция свалят взаимните ограничения за агро търговия

Кирил Александров
Кирил Александров
1 Минути

Русия и Турция са се договорили за взаимно оттегляне на ограниченията за търговия със селскостопанска продукция по време на преговори в Москва, съобщава agroinfo.com. Това се очаква да стане в близките две седмици.

Участниците в срещата са отбелязали, че има общ стремеж за премахване на максимално количество ограничения, които съществуват към момента, в максимално кратки срокове. Подчертано е, че по някои чувствителни въпроси е необходима поетапна работа.

През следващите две седмици страните планират да развият план за действие. В хода на двустранните консултации ще се уточни времето и етапа за снемане на отделните ограничения.

Четете още: Русия планува да измести Турция в износа на олио

Русия търси нови зърнени пазари

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Кирил Александров работи като журналист от 2006-а година. Преди да работи в Agrozona.bg, е бил част от екипите на Агенция "Фокус", сп. Тема и сайта Expressnews.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама