Пиперите поевтиняват на тържищата с 10-20 ст

Юлиана Стоичкова
Юлиана Стоичкова
1 Минути

С наближаването на края на лятото пиперите започват да поевтиняват по борсите и тържищата в страната, като средната цена спада при различните видове между 8 и 11%. Зеленият пипер намалява стойността си с 10-14 ст за килограм през предишната наблюдавана седмица, обявяват от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Така от 1,19 лв/кг през предишната наблюдавана седмица през настоящия период стойността на зелените чушки спада до 1,05-1,09 лв/кг.

При червените пипери стъпката надолу е в рамките на 15-19 ст за килограм, като в края на предишния наблюдаван период стойността на зарзавата е 1,70 лв/кг. Наблюдаваната седмица пък започва с цени на едро от 1,52 лв, което е спад с над 10%. В рамките на периода намалението е 8-11% на седмична база, като най-ниските нива достигат до 1,51 лв/кг. Прогнозира се обаче трайно и постепенно поевтиняване предвид излизането на пазара и на българските червени чушки в края на месеца.

Оранжерийната продукция също отбелязва спад. Краставиците и доматите под полиетилен се търгуват средно с 3-5% по-евтино на седмична база, допълват от ДКСБТ.

 

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
ЕТИКЕТИ:
Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството. В agrozona.bg приоритет са й производството и пазарите на плодове и зеленчуци, лозарството и винарство, пазарът на земя и хоби градинарството.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама