Нов рекорд в производството на мляко във Финландия

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Въпреки руското ембарго за внос на земеделски стоки от Запада, от което най-сериозни щети понесе селското стопанство и хранителната индустрия на Финландия, производството на мляко през миналата година се е повишило, предава schweizerbauer.de.

По данни на Института по природни ресурси, производството на мляко в страната се е увеличило с 2,29 млрд. л. или 3% в сравнение с предходната година. Количеството е най-високото от 9 години насам, а причина са както увеличението на броя на кравите до 283 хил., така и на средната производителност на животните.

В края на 2014 г. в скандинавската държава е имало общо 8 370 млекопроизводители, което е с 5% по-малко в сравнение с предходната година.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама