Фестивал с фолклорно надиграване започва в Елена

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Първи фолклорен фестивал надиграване „Веселие в Елена“ организира Народно читалище „Напредък – Елена – 1863“ на 29-и и 30-и април. Фестивалът цели да популяризира родните бит и култура, да представи красотата на нашето фолклорно изкуство, и да насърчи приемствеността от младежите. Надиграването ще се проведе на открита сцена в центъра на града в две части – с конкурсен и с фестивален характер.

Във фестивалния раздел могат да участват колективи без възрастови ограничения, които не желаят да бъдат оценявани и да се състезават помежду си. За съставите със състезателен дух е конкурсната част на фестивала, където според възрастта си, те ще могат да се надпреварват в различни групи.

„Веселие в Елена“ ще започне в 10:00 часа в съботния ден с дефиле на участниците и мегдански хора от Северна България. Половин час по-късно е официалното откриване.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама