БГ пчелар спечели проект за играждане на нова работилница и производство на крем-мед

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
1 Минути

Нова работилница за вторична преработка на пчелен мед собствено производство и на крем-мед по метода на Дайс ще се изгради в с. Орлова могила, община Добричка с европейска подкрепа, предаде dobrichonline.

Производството на крем-мед по метода на Дайс е иновативен и нов продукт за територията на общината. Чрез прилагане на този метод, медът придобива кремообразна гъстота, превръща се в гъста приличаща на коприна маса, която може да се маже. Готовата продукция ще се реализира на пазара в стъклени бурканчета.

заявления, подпомагане, Agrozona.bgРазкриване на работни места

Подкрепеният земеделският производител ще инвестира европейските средства в закупуването на технологично оборудване, необходимо за производството крем-мед и натурален хомогенизиран пчелен мед. Новото оборудване ще бъде разположено в построената по проекта нова сграда с ажурна ограда около нея. Предвижда се и разкриването на две работни места.

Финансиране по проекта

Общата стойност на проекта е 121 468 лв., от които 60 734 лв. са осигурени от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г., чрез Стратегията за ВОМР на Местната инициативна група „Добричка“, по процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ: BG06RDNP001-19.087 МИГ Добричка подмярка 19.2-4.2 „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти”.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама