10 научни звена към Селскостопанска академия ще реализират проекти по подмярка 1.2 от ПРСР

Юлиана Стоичкова
Юлиана Стоичкова
2 Минути

Предложенията предвиждат различни демонстрационни дейности за стопани

Десет научни звена от структурата на Селскостопанска академия са с одобрени проекти по подмярка 1.2 от ПРСР, съобщават от Селскостопанска академия. Одобрените институти са по Процедура чрез подбор на проектни предложения по подмярка 1.2 „Демонстрационни дейности и действия по осведомяване“ от мярка 1 “Трансфер на знания и действия за осведомяване” от Програма за развитие на селските райони за периода 2014-2020 година.

Сред одобрените проекти са предложенията на АгроБиоИнститут за „Иновативни методи и техники за отглеждане на лечебни и ароматни растения. Ин витро размножаване, производство и оценка на качеството на посадъчен материал“, Институт по почвознание, агротехнологии и защита на растенията „Никола Пушкаров“ за „Повишаване знанията и практическите умения на земеделските стопани в областта на почвознанието, агрохимията, агроекологията, напояването на земеделските култури и механизацията на земеделието в условия на променящ се климат и антропогенно натоварване.“, както и Институт по земеделие – Кюстендил за „Добри практики за устойчиво и екологично плодопроизводство“.

Одобрение получава и Институт по земеделие и семезнание „Образцов чифлик“ за „Трансфер на знания и подобряване уменията на земеделските производители за конкурентоспособно и устойчиво земеделие“, Институт по тютюна и тютюневите изделия – с. Марково за „Демонстрационни дейности, свързани с тютюн, тютюневи и нови тютюневи изделия – производство и химичен състав. Анализ и разпространение на резултатите. Контрол на съответствието“, както и Добруджански земеделски институт – Генерал Тошево за „Добри земеделски практики при производство на зърнено-житни, зърнено-бобови култури и слънчоглед в рискова климатична среда“.

Научен център по животновъдство и земеделие – Смолян за „Иновативни решения в животновъдството и земеделието в Родопите“, Земеделски институт – Стара Загора за „Интелигентно животновъдство“ и Институт по фуражните култури – Плевен за „Възможности за иновативно и устойчиво фуражно производство, подобряване на биоразнообразието и адаптиране към климатичните промени за екологосъобразно земеделие“ също ще реализират проекти по подмярка 1.2 от ПРСР.

 

 

 

 

Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството. В agrozona.bg приоритет са й производството и пазарите на плодове и зеленчуци, лозарството и винарство, пазарът на земя и хоби градинарството.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА